Wonderbra hos Lindex!
Tävla och vinn BH
7 apr 2009 21:27 by
Caroline B.
Wonderbra blev riktigt stora någon gång på 90-talet när de lanserade sin push up BH. Nu i fredags började alla Lindex sälja Wonderbra i tre modeller. Och i och med att man lanserar Wonderbra på Lindex har jag nu turen att kunna tävla bort de senaste modellerna till er. De tre modellerna är:
Sensuous T-shirt BH finns i svart & cream
En vadderad bh med rundade kupor som ger en naturlig siluett. Pris 349 kr.
Axelbandslös gel BH finns i svart
En mycket lätt och lågt skuren bh-modell med löstagbara axelband. Pris 299 kr.
Multifunktions BH finns i svart & vit
En formpressad bh med ett genomskinligt band mellan kuporna. Funktionen kan varieras på många olika sätt med olika axelband. Ett långt axelband passar exempelvis till halterneck-urringningar, ett speciellt band som passar när urringningen är djup i ryggen och två vanliga axelband som passar till normala urringningar. Pris 299 kr.
Alla modellerna kommer i storlekarna 70 75 80 85 och i kuporna a b c d.
Vi börjar med att lotta ut 10 st Multifunktions BH i valfri storlek (Här ovan på bild). Den här BHn är grym, funkar under allt och är minst lika snygg synlig. Typ såhär.De övriga två modellerna ser ni i bildspelet.
För att vara med och tävla behöver du motivera varför du ska vinna en Multifunktions BH i ett inlägg i din blogg eller på din sida (myspace/facebook/twitter/mm) och länka tillbaka till mig (http://caroline.feber.se). Sen meddelar du mig här i en kommentar i detta inlägg att du är med och tävlar.
Tävlingen startar NU! och avslutas tisdagen den 14:e april kl 23.59. Senast på fredagen den 17:e presenteras 10 vinnare i min blogg. Modefeber.se är enväldig jury och utser 10 vinnare. Vinsten kan ej bytas mot kontanter eller andra varor. Eventuell vinstskatt betalas av vinnaren.
Är du nyfiken på BH-modellerna kan du besöka närmaste Lindex eller spana på webben, här:
You may also like:







